Stránka 1 z 1

Jaký program pro úpravu fotek?

Napsal: 22 črc 2019 07:08
od Maca91
Já osobně a to hlavně po narození dcerky fotím dost. Koupil jsem si kvůli toho i nový fotoaparát, který umí fotit i do RAW formátu. RAW je pro fotografa jenž si chce profesionálně upravit fotku prostě nezbytnost, ale potřebuje k tomu software na vyvolání a úpravu.
Já používám náš český Zoner Photo Studio X. Je jednoduchý a je levný v porovnání s Photoshopem, umí to samé jako Photoshop a má oficiální stránku na které najdete podrobné návody na úpravu fotek: https://www.milujemefotografii.cz/
A co vy? Který program na úpravu fotek používáte? :)

Re: Jaký program pro úpravu fotek?

Napsal: 27 zář 2019 17:22
od aircontact
ZPS X je solidní program a většině lidí bude zřejmě dostačovat, ale rozhodně neumí to samé jako Photoshop.

Pro toho kdo požaduje program dosahující podobných možností jako Photoshop bych doporučil Affinity Photo
Ten už je možné brát jako alternativu k Photoshopu.

Pokud chce někdo freeware tak Gimp

Re: Jaký program pro úpravu fotek?

Napsal: 27 zář 2019 18:10
od Maca91
Jako můžu říct, že Zoner používám už dlouho a každá aktualizace tento program hodně vylepší! Co se týče vyvolávaní RAW formátu, tak skočil za poslední půlrok mílovými kroky! Navíc na webu https://www.milujemefotografii.cz/ najde i naprostý laik skvělé návody, jak v programu udělat profi fotky!
Za mě můžu říct, že za 120 Kč měsíčně dostanu opravdu dobrý program hodně srovnatelný z Photoshopem.
Navíc jde o český program, takže ta podpora u nás je jinde než u Photoshopu.

Re: Jaký program pro úpravu fotek?

Napsal: 27 zář 2019 18:21
od Opicka
Doporučuji Affinity Photo, je to náhrada Adobe Photoshopu, akorát longlife licence za cenu měsíčního předplatného od Adobe. :D

Dělám v tom prakticky denně a mám koupené všechny jejich produkty na 4 strojích. Mají spoustu výukových videí, takže jsem ani moc dlouho netápal.

Podporuje to i pluginy do Photoshopu, některé spolehlivě, některé už méně, ale vzhledem k tomu, že je stejně nepoužívám, respektive potřeboval bych jeden, ale stojí 300 dolarů a to mi přijde moc, tak mi ani nevadí, že nejdou všechny.